Rozsviťme spolu o Dušičkách celé Soběslavsko

Začátek listopadu, to jsou Dušičky, den, kdy vzpomínáme na ty, kdo už nejsou mezi námi. Také se chystáte na hřbitov s dušičkovým věncem zapálit svíčku, na chvíli se zastavit, vzpomenout na to dobré, odpustit nedořešené křivdy a aspoň na chvíli být v myšlenkách s těmi, kdo navždy odešli?

My s našimi dětmi poslední roky o Dušičkách jezdíme zapalovat dušičkové svíčky do výklenkových kapliček na mezích a kolem silnic kolem Soběslavi. Jakmile se setmí, což je po změně času docela brzy, vezmeme auto a vypravíme se do okolí Soběslavi se zásobou svíček.

Pokud jste například loni jeli o Dušičkách kolem sedmé večer na Nedvědice, Debrník, Svinky, Vesce, Chlebov, Myslkovice nebo Zvěrotice a překvapilo vás, že v kapličkách mezi vesnicemi plápolají plamínky svíček – byla to naše práce.

Napadlo nás, že bychom letos rozsvítili kapličky v polích a na mezích celého Soběslavska. Tedy nejen my. Bylo by fantastické, kdyby se nás zapojilo co nejvíc. Přidáte se? Vidím to asi takhle – zapálíte dušičkovou svíčku poblíž místa, kde žijete, pošlete mi fotku na marcel.kupka@gmail.com – a pak uděláme jednu velkou fotogalerii do tmy zářících kapliček Soběslavska.

Tak nezapomeňte, na Dušičky spolu rozsvítíme Soběslavsko.

Tady pár „našich“ kapliček z předchozích let…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *